Algas Nukitsa konkurss

Nukitsa konkursil saavad 6–13-aastased lapsed valida oma lemmikkirjaniku ja -illustraatori. Hääletamine kestab 6. jaanuarist kuni 23. veebruarini 2022 raamatukogudes üle Eesti või Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebilehel. Valikus on 100 eesti lasteraamatut, mis ilmunud kahe viimase aasta jooksul.

Nukitsa konkurss on Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugejaküsitlus, mis toimub iga kahe aasta järel ning leiab aset juba 16. korda. Ettevõtmise eesmärgiks on väärtustada lasteraamatuid, populariseerida lugemist ning tunnustada meie lasteraamatute autoreid ja kirjastajaid. Konkursil annavad viimase kahe aasta algupärastele lasteraamatutele tagasisidet noored kirjandussõbrad ise.

Kõige rohkem hääli saanud kirjanik ja illustraator kuulutatakse välja rahvusvahelisel lasteraamatupäeval 2. aprillil 2022 Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimuval auhinnapeol. Peole kutsutakse loosi teel ka lapsi, kes on oma lemmikute poolt raamatukogudes hääle andnud.

Kohila raamatukogu lasteosakonnas on väljas Nukitsa konkursi raamatud. Kutsume lapsi hääletama oma lemmikkirjaniku ja -illustraatori poolt!