Muinasjutu-kunstituba huviringi uus hooaeg alustab oktoobris

6. oktoobril algab raamatukogu huviringi uus hooaeg. Nii endistel kui uutel soovijatel palume registreeruda info@kohilaraamatukogu.ee. Huviringi juhendab Heli Rohtla.

Muinasjutu-kunstituba on mõeldud eelkõige 1.-3. klassi õpilastele. 3. ja 4. klassi õpilastele lisandub teisest poolaastast ka ilukiri ehk kalligraafia.
Muinasjutt on abiks ümbritseva maailma, kaasinimeste ja enese mõistmisel. Muinasjutu keel on rikas, laiendades lapse sõnavara ja keelekasutust. Kuuldud loost ammutab laps teadmisi ja oskusi analüüsida ning kirjeldada ja luua seoseid ümbritsevaga. Kõik see äratab lapses hulgaliselt kujutuspilte ja sisemisi tundmusi, mis omakorda toidavad ja rikastavad lapse fantaasiamaailma.

Huviringis püütakse avastada iga lapse andeid ja võimeid ning arvestatakse nendega. Igas tunnis pannakse rõhku laste loovuse arendamisele ja lapse isiksuse üldisele arengule. Õpikeskkonna oluliseks osaks on pingevaba õhkkond, iga lapse julgustamine ja tunnustamine ning laste omavaheliste sõprussuhete toetamine.
Muinasjutu-kunstitoas kasutatakse erinevaid tehnikaid, materjale ja uudseid vahendeid, et oma kogemusi visualiseerida. Joonistatakse, maalitakse, voolitakse ja meisterdatakse. Mõnikord mängitakse ka näitemängu ja kehastatakse muinasjutust mõnd tegelast. Laste töödest tehakse õppeaasta jooksul kaks näitust, detsembris ja mais.
NB! Muinasjutu-kunstituba tegutseb Kohila raamatukogus viiendat aastat, nii tähistame sellel õppeaastal väikest juubelit!