Raamatukogude aasta avamine 12. jaanuaril

Kohila raamatukogus algas raamatukogude aasta ettelugemisega. Kohilas elav näitleja ja laulja Mari Jürjens luges Kohila gümnaasiumi 2.b klassi õpilastele ette katkendi Piret Raua lasteraamatust “Tobias ja teine B”.

Just “Tobias ja teine B” oli möödunud aastal Eesti raamatukogudes kõige enam laenutatud Eesti autori lasteraamat. 12. jaanuaril kell 12.12 avati paljudes raamatukogudes üle Eesti raamatukogude aasta suure lugemisaktsiooniga. Teine raamat, mida sel päeval raamatukogudes ette loeti oli Mudlumi “Mitte ainult minu tädi Ellen”, mis oli möödunud aastal kõige enam laenutatud Eesti autori raamat täiskasvanud lugejate seas.

Mari Jürjens laulis lastele ka enda kirjutatud laulu “Kiigume”, mis pärineb Ugala teatri lastelavastusest “Väike Pii ja kiigelaud” (2015). Lastelavastus on tehtud soome kirjaniku Timo Parvela raamatu “Kiigelaud” (Koolibri, 2008) ainetel.

Hiljem said lapsed raamatukogu lasteosakonnas tutvuda uute raamatutega ja mängida lauamänge.

Mari Jürjensi laulu “Kiigume” saab kuulata ka SIIT