Ann Patchett “Hollandi maja”

Tänapäev 2021, 367 lk.

Tõlkija Krista Eek.

Cyril Conroy on märkimisväärse kinnisvaraimpeeriumi omanik. Kuna ta naine on läinud ära Indiasse, kasvatab Cyril üksinda oma lapsi Maeve’i ja Danny’t. Pere eest hoolitsevad kokk ja majapidaja. Kõik läheb kenasti, kuni ühel päeval otsustab mees abielluda Andreaga, kes oma kaks tütart perekonda toob.
„Hollandi maja“ tegevus kandub üle viie aastakümne ning kujutab sünget muinaslugu kahest targast inimesest, kes ei suuda leppida oma minevikuga. Hoolimata kõigist õnnestumistest ja edust tunnevad Danny ja Maeve end tõeliselt vabana vaid üksteise seltsis. Nad pöörduvad ikka ja jälle oma kulunud loo juurde, arutades naeruhoogude ja vihapursete saatel lõputult kõige selle üle, mille nad on kaotanud.
Ann Patchett on kirjutanud kaheksa romaani ning kolm aimekirjanduslikku teost. Ta on pälvinud mitu aimekirjanduslikku auhinda (PEN/Faulkner Award, Orange Prize for Fiction, Book Sense Book of the Year) ning on valitud ajakirja Time saja kõige mõjukama inimese sekka. Tema teoseid on tõlgitud enam kui kolmekümnesse keelde. Ta elab koos oma abikaasa Karli ja koer Sparkyga Tennessee osariigis Nashville’is ning on Parnassus Booksi kirjastuse kaasomanik.