Carsten Henn “Raamatujalutaja”

Rahva Raamat 2022.

239 lk.

Tõlkija Piret Pääsuke.

Carl Kollhoff on raamatukaupmees, kes viib kundede tellitud raamatuid neile kodudesse kätte õhtul peale kaupluse sulgemist. Jalutuskäik kulgeb läbi kitsaste linnatänavate. Teda saadab kolmekäpaline kass, keda Carl kutsub Koeraks. Ühel oma ringkäigul kohtab ta väikest tumedate lokkidega tüdrukut, kes ütleb, et ta nimi on Schascha. Carli kutsub ta Raamatujalutajaks. Nii algab Carli ja üheksa aastase Schascha sõprus, neid ühendab huvi raamatute vastu.

Sooja südamega, targalt ja liigutavalt jutustab Carsten Henn „Raamatujalutajas“ sõpruse väärtusest, lugemise lummusest ja raamatute ühendavast jõust.

Carsten Henn töötas pärast ülikooliõpinguid kõigepealt raadios saatejuhina ja tegi ajutiselt tööd ühe väikese linna veini- ja juustupoes. Nüüdsel ajal tegutseb ta restoranikriitiku ja vabakutselise veiniajakirjanikuna nii saksa kui ka rahvusvaheliste ajakirjade jaoks. Ta on avaldanud menukaid krimiromaanide sarju, armukomöödiaid, näidendeid, ka ühe lasteraamatu, ning pälvinud teoste eest palju kirjandusauhindu.