Chris Bohjalian “Liivalossitüdrukud”

Argo 2022.
319 lk.
Tõlkija Lii Tõnismann.
Ameeriklane Elizabeth Endicott saabub 1915. aastal Süüriasse Aleppo linna, et abistada vabatahtlikuna Armeenia genotsiidi eest pagenuid. Enne kodumaalt lahkumist on ta läbinud meditsiiniõekoolituse.
Mida kõike Elizabeth, seni turvaliselt kodumaal elanuna, nägema pidi. Ta elas küll Ameerika saatkonnahoones, kuid tööl käis haiglas, kus oli haavatuid, nälginuid, surijaid. Aga ta ei kurtnud, sest tegi oma tööd vabatahtlikult. Muidugi on ka selle raamatu tegelastel oma saladused, mis tulevad ilmsiks alles aastakümneid hiljem.

Kriitikute kõrge tunnustuse pälvinud Chris Bohjalian’ilt on eesti keeles ilmunud: “Ämmaemandad” (2002), “Uneskõndija” (2018), “Liivalossitüdrukud” (2022). “Ämmaemandad” oli New York Times’i esimenuk ja üks Oprah’ raamatuklubi valikraamatutest.
Tema raamatuid on tõlgitud rohkem kui kahekümne viide keelde ning kolmest tema romaanist (Secrets of Eden”, “Midwives” (Ämmaemandad”) ja “Past the Bleachers” on tehtud film. Chris Bohjalian elab koos naise ja tütrega Vermontis. Tema koduleht on: www.chrisbohjalian.com