Esimene käik

Tuuli Tolmov

Eesti Noortekirjanduse Ühing 2023

106 lk.

Noored tahtsid matemaatika õpetajale märku anda, et tema käitumine ei ole sobilik ja on noori tüdrukuid solvav või isegi ahistav. Kas tegu oli ikka süütu naljaga ja kuidas asi tegelikult lõppeb? Kas õpetaja käitus valesti või lihtsalt tüdrukud arvasid nii? Sellest kõigest saad lugeda juba raamatust ise.

Tegu on Viivuranna Gümnaasiumi kolmanda raamatuga. Sari koosneb erinevate autorite poolt kirjutatud raamatutega. Tegelased on kõik samast koolist, ainult peategelased vahelduvad. Raamatuid on hea ja kiire lugeda, sest kõik on õhukesed. Sobivad kiireks lugemiseks noortele.

Sarja eelmised raamatud:

“Uus tüdruk” Heli Künnapas, Heli kirjastus 2021, 116 lk.

“Viivuranna Online” Maniakkide Tänav, Heli kirjastus 2021, 136 lk.

Tuuli Tolmovi sulest on ilmunud veel “Aristarkhovi meetod” kirjastus: Tänapäev 2017 ning noortele suunatud etnoulmeromaanid “Neetud taevakivi” kirjastus: Fantaasia 2019 ja “Põhja nõid” kirjastus: Fantaasia 2021. Antud sarjale on oodata ka kolmandat osa.

Tuuli on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal ja töötanud ka mitmes koolis ajaloo õpetajana. Ta on Eesti Noortekirjanduse Ühingu asutaja liige, kirjandusväljakutse NaNoWriMo eestvedaja ning tegelev ka kohalikus poliitikas.