Jessie Greengrass “Kindlus”

Eesti Raamat 2022.

246 lk.

Tõlkija Hiie Tamman.

Südamlik lugu Carost ja tema väikevennast Paulist, kelle eest tuleb tüdrukul hoolitseda, sest tema isa ja kasuema hukkusid keskkonnakatastroofis. Lastel kästi linnast lahkuda kindlusesse, mis kuulus Caro kasuemale ja millest ta tegi pelgupaiga oma väikesele pojale. Caro ja Paul (Pauly) saabuvad kindlusesse, mille eest hoolitsevad vana ja tema lapselaps Sally. Kaks paari peavad üksteisega harjuma ja õppima koos elama.

Kindlus on isesugune. Selle juurde kuulub loodebassein, köögiviljaaed, veski ja küün, mis on pilgeni täis varusid. Kindlus on vankumatu pelgupaik veetõusu eest, mis ähvardab hävitada linna ja on võib-olla juba hävitanud kõik muu. Aga… kui kaua see oma asukaid kaitsta suudab?

“Kindlus” on võimas ja emotsionaalselt täpne romaan, mis võtab kokku lapsevanemaks olemise, ohverdamise, armastuse ja ellujäämise ajal, kui inimkonda ähvardab väljasuremisoht.

“Kindlus” on üks sellistest raamatutest, mis haarab enda külge esimesest viimase leheküljeni. Autor oskab oma kirjutatuga puudutada lugeja hinge.

Jessie Greengrass (sündinud 1982. aastal) on Briti autor. Ta on õppinud filosoofiat Cambridge’is ja Londonis.