Kazuo Ishiguro “Klara ja Päike”

Kazuo Ishiguro on Nobeli preemiaga pärjatud kirjanik. “Klara ja Päike” tegevus toimub tulevikus, ilmselt mitte väga kauges. Raamatupeategelane on robot Klara. Klara on tehissõber ehk TS, kes on välja töötatud teismelise sõbraks. Rikkamates perekondades on kombeks oma lapsi geneetiliselt töödelda ehk “kõrgendada”. Kõik ikka selleks et elus paremini läbi lüüa. Aga sellega kaasnevad terviseriskid ja nõrk immuunsus.

Klara hakkab poeaknal oma kaaslaste seast silma tähelepanuvõime ja suure huviga maailma vastu. Täitub Klara suur unistus – ta ostetakse ära ning viiakse koju seltsiks Josie´le. Kuna Josie on tihti väga haige, siis pakub Klara talle tuge ja seltsi. Josiel on ka sõber, naabripoiss Rick, kellega tehakse ühiseid tulevikuplaane. Tulevikuplaane teevad ka Josie ja Ricki ema.

Varrak 2022, 286lk. Tõlkija Aet Varik

Varem ilmunud: “Mägede kahvatu terendus” (2000), “Hõljuva maailma kunstnik” (2000), “Päeva riismed” (2006), “Noktumid: viis lugu muusikast ja hämarusest” (2011), “Ära lase mul minna” (2015), “Maetud hiiglane” (2017), “Kui me olime orvud” (2019), “Lohutu” (2021).