Kersti Kond “Konnaküla”

Meediatee 2022.
62 lk.

Ranno oli just neljaseks saanud, kui ta nägi esimest korda Papa Konna.

Papa näis kõhn ja mitte kõige konnalikum konn. Ranno arvates oli ta aga maailma kõige armsam mänguasi. Papa käis Rannoga igal pool kaasas ja puges alati teki alla kaissu.

Ja siis hakkas konnapere kasvama. Järgmisena sai Papa endale kaaslaseks paksu ja rõõmsa Mamma Konna. Nüüd kandis Ranno hoolt juba kahe konna eest. Krooksukotte hüppas sisse nii uksest kui ka aknast. Sellest ajast on nad alati koos – Ranno, Papa, Mamma, Krooksu, Triibik, Bim-Bom, Villakera ja Träpsu.

Jõulude ajal leidis Ranno kuuse alt väikese Pehmiku. Temast sai kohe kõigi suur lemmik. Ja juba mõne päeva pärast tundus, et Pehmik soovib saada endale päris oma raamatut.

Tiigis samblase saare ümber asub Konnaküla. Tiik koos vesiroosidega on päriselt olemas. Vesiroosilehtede peal on ilusad värvilised majad, kus elavad Mamma Konn, Papa Konn, Triibik, Pehmik, Villakera, Krooksu, Bim Bom, Träpsu. Neil on isegi oma pood olemas, mida peab Teoproua. Ja milliseid toredaid tegemisi nad ette võtavad. Imelised pildid on raamatusse joonistanud Catherine Zarip, kes on saanud oma illustratsioonide eest mitmeid auhindu.