Louise Douglas “Tuba pööningul”

Pegasus 2023.

351 lk.

Tõlkija Ülla Jürviste.

Firma, kus Lewis Tyler töötab, soovib osta kunagise vaimuhaigla maja All Hallows’i, et teha sinna korterid. Lewis Tyler otsustab All Hallows’is ära käia, et hinnata, kas see on kortermajaks kõlbulik. Tema õppis All Hallowsis, kui seal oli internaatkool. Raamat koosnebki minevikust, 1903. aastast, kui majas oli haigla ja 1993. aastast, kui Lewis Tyler seal koos oma parima sõbra Isak’iga õppis.

“Tuba pööningul” oli väga kaasakiskuv lugemine. Raamatus ei olnud sellist põnevust nagu mõnes kriminaalromaanis kuid seda oli siiski omajagu. Kui üks maja on ehitatud vaimuhaiglaks 1803. aastal, siis peabki põnevust olema. Vanades majades on ju alati mingi salapära. Raamatu lõpp oli seda salapära ära kasutades väga huvitavalt lahendatud. “Tuba pööningul” oli tegelikult üks kurb lugemine kuid ka selliseid raamatuid on vaja, et mõista kui hästi endal elus siiski läinud on.

Mitmete menukite autor Louise Douglas elab koos perega Lõuna-Inglismaal, Bristoli lähistel. Mitmeid tema romaane on tunnustatus aasta parima romantilise romaani tiitliga. Romaani “Maja mere ääres” valis RNA (romantiliste romaanide autorite ühing) 2021. aasta parimaks põnevus- või kriminaalsugemetega armastusromaaniks. See on ilmunud ka eesti keeles (2021).

Lisaks on Louise Douglas’elt veel eesti keeles ilmunud “Tulipunane kleit” (2022).