Maggie O’Farrell “Hamnet”

Eesti Raamat 2021.
319 lk.
Tõkija Külli Seppa.

Agnes on ebatavaliste annetega noor naine. Ta on rentinud oma venna Bartholomew talus maalapi, kus ta peab mesilasi kõrgetes korvides, ümber laiuvad peenrad täis maarohte, lilleõisi, taimi. Maarohtudega ravib ta haigeid ja müüb neid hädasolijatele. Tal on abikaasaga kolm last, Susanna ning kaksikud Judith ja Hamnet. Raamatu tegevus toimub aastatel 1580-1596. Sel kaugel ajal võimutses Inglismaal katk ja ka üks Agnese lastest, Judith, haigestub sellesse tõppe.
Maggie O’Farrelli romaan „Hamnet“ avab ilukirjanduses esimest korda traagilise loo kaotusest, mis inspireeris William Shakespeare’i kirjutama oma kõige kuulsamat näidendit. Ennekõike on see õrntundeline meenutus poisist, kelle elu on täiesti unustatud, kuid kelle nime kannab üks kuulsamaid näidendid, mis eales kirjutatud.
Maggie O’Farrell on ajalehe Sunday Times enimmüüdud mälestusteraamatu „I Am, I Am, I Am“ ja kaheksa romaani autor. Tema teoseid on tõlgitud rohkem kui 30 keelde, eesti keeles on O’Farrellilt ilmunud „Esme Lennoxi kadumine“ (2018) ja „Käsi, mis hoidis mu käest“ (2020). Tema teoseid on korduvalt nomineeritud Costa auhinnale. Tema viimast romaani „Hamnet“ autasustati 2020. aastal ühe mainekama Briti kirjandusauhinnaga Women’s Prize for Fiction.