Rasa Bugavičute-Pēce “Poiss, kes nägi pimeduses”

Mina Ise 2021.

173 lk.

Tõlkija Margus Konnula.

Jēkabs on täiesti tavaline poiss. Samas on ta elu täitsa teistsugune, sest tema vanemad on pimedad. Jēkabs on juba pisikesest peale pidanud ise kõigega toime tulema ja vanemaid aitama. Pimedate vanemate nägija laps tuli ilmale, sest ta ema eluunistus oli saada kõigega hakkama nagu nägijadki. Ta kutsub Jēkabsit oma kuldseks poisiks.

Rasa Bugavičute-Pēce (1988) on Liepāja teatri koosseisuline dramaturg, kirjutanud kümneid näidendeid ja stsenaariume. Tema “Svingerite” põhjal on vändatud film ka Eestis. Tallinna Vaba Lava kuraatoriprogrammi käigus kirjutas Rasa näidendi “Mul oli nõbu”, mida ongi esialgu lavastatud ainult eesti keeles.

“Poiss, kes nägi pimeduses” (läti keeles “Puika, kurš redzēja tumsā”) ilmus Lätis omapärase duublina – raamatu esitlus toimus Läti rahvusteatri fuajees vahetult enne samanimelise näidendi esietendust. Lugu on inspireeritud tõsielusündmustest, mis juhtunud autorile väga lähedase inimesega. Nii raamat kui näidend on pälvinud mitu auhinda.