2024 – kultuuririkkuse aasta

Kultuuririkkuse aasta 2024

2024. aastal tähistatakse Eestis teema-aastana kultuuririkkust. Sellega püütakse suunata inimesi rohkem märkama, väärtustama ja hoidma Eesti kogukondade ning rahvaste kultuuride mitmekesisust.
Eesti kultuur on väga rikkalik. Mitmekesisust võime leida erinevate piirkondade, külade ja kogukondade vahel, aga ka ühe ja sama valla siseselt. Omapoolse lisandi annavad meie kultuurile ka teiste rahvuste esindajad, kes on endale Eestisse kodu rajanud.

Kohila vallas elab vähemalt 41 erineva rahvuse esindaja. Nad on tulnud, et jääda. Paljud neist räägivad eesti keelt nii hästi, et kui ei teaks, et tegemist pole eestlasega, siis ei saaks arugi. Eesti on nende uus kodumaa, kuid kõige selle juures ei ole nad unustanud, kus on nende juured.
Terve aasta jooksul on meil võimalus nende inimestega tutvuda. Korraldatakse teemaõhtuid, kus meie vallas elavad teiste rahvuste esindajad saavad tutvustada oma kodumaad läbi erineva prisma – kes laulab, kes tantsib, kes näitab pilte, kes pakub süüa. Kohila vallas toimuva kohta leiab infot nii valla ajalehes, kodulehel kui ka sotsiaalmeedias. Esimene kohtumine toimub 23. jaanuaril kell 18.00 Kohila mõisakooli algklasside majas, aadressil Posti 5.
Kohtumisõhtu teemaks on TAANI. Üritus on tasuta! Ürituse FB leht – https://www.facebook.com/events/1889645091438192
Kohila raamatukogus on jaanuarikuus üleval Taanit ning taani kirjandust tutvustavad raamatunäitused.

Täpsemat infot üle Eesti toimuvate ürituste kohta leiab aadressilt https://integratsioon.ee/kultuuririkkuse-aasta-2024