Herman Hendrik Jõgeva miniatuurmudelite näitus “Plastikust ajalugu”

24. augustist saab Kohila raamatukogu fuajees uudistada Herman Hendrik Jõgeva miniatuurmudelite näitust „Plastikust ajalugu“ .
Näitusel on esindatud kõigest osake Hermani 145 mudelist koosnevast mudeliarmeest ja 14 mudellaevast koosnevast laevastikust.
Sakust tulev Herman on tegelenud mudelismiga üle 6 aasta. Mudeleid tehes eelistab ta teha just vana ajaloolist sõjatehnikat, kõige varasem sõiduk pärineb aastast 1905 ning kõige uuem 1945.a. suvest. Eriti on ta huvitatud ebatavalistest ja eksperimentaalsõidukitest. Mudeleid ehitab ta turul leiduvatest mudelikomplektidest. Kuue aastaga on ta valmis ehitanud 145 1/72 skaalal militaarsõidukit, 14 1/350 skaalal sõjalaeva ning 9 dioraami. Oma töödest jagab ta pilte peamiselt Instagrammis „hs_scale_models“ nime all ning on ka tegev Facebooki mudelistide grupis.
Igapäevaelus õpib Herman Hendrik Jõgeva Kadrioru Saksa Gümnaasiumi 11. klassis ning oma vabal ajal proovib ta võimalusel veeta aega oma sõpradega või tegeleb uute mudelite ehitamisega, ajaloo uurimisega või muude kunstiliste tegevustega.

Miniatuurmudelite näitus jääb Kohila raamatukogus avatuks 27. oktoobrini.
Olete oodatud!