Katrin Vahemetsa “Heegeldatud suurvormide näitus”

Alates 5. veebruarist saab raamatukogu näitusesaalis imetleda Katrin Vahemetsa käsitööd.

Katrin Vahemets “Mustreid Facebooki gruppidest”:
“Need esemed said alguse kui tegin omale Facebooki konto. Ikka otsid ju midagi, mis sind kõnetab – nii ka mina otsisin käsitöö kohta. Ja äkki hakkas tulema infot igasuguste huvitavate käsitöögruppide kohta. Sealhulgas ka koostegemise gruppide kohta. Minu esimene koosheegeldamine oli Kalevala tekk, mis tehti Soome 100. aastapäevaks. Koosheegeldamine tähendab, et ese on jagatud osadeks, igal nädalal pannakse netti üles uus jupike mustrist või motiiv ja kõik grupiliikmed üle maailma siis tegutsevad. Sealt saab vajadusel ka abi ja toetust. Kui ühe nädala ports on valmis tehtud, siis hakkad juba uut jupikest ootama – sedasi ei tüdine tegemisest ära. Mõni tekk on näha kohe alguses täies ilus, aga mõnel on ainult ähmane fragment ja siis töö käigus selgub, mis valmis saab. Eks ta võtab mingil määral aega, aga tehes seda telerivaatamise kõrvalt, ei ole siis ajakadu väga tuntav. Keskeltläbi 10 tundi nädalas ei ole just väga koormav.
Minu käsitööhuvi sai alguse lapsepõlvest, nõukaaegne noor pidi oma ilusad asjad ise tegema. Vanaema kudus UKU-le ja õpetas ka mulle, mida lõngaga teha annab. Kuidagi väga tasakaalustav on praeguse raamatupidaja-ameti “numbrimajanduse” kõrvalt oma kätega ilusaid asju teha.

Katrin Vahemetsaga saab kohtuda Kohila raamatukogus 7. märtsil kell 17.00.

Näitus jääb avatuks 27. märtsini.

Olete oodatud!