Anne-Riin Peep “Manga väljakutse”

Kõiki koomiksihuvilisi ootab meie lasteosakonnas avastama uus näitus “Manga väljakutse”. Koomiksitegelasi on Anne- Riin Peep (18.a) joonistanud tušiga. Lisaks saab ennast proovile panna ka mänguga.

Mäng

Arva ära, mis mangast, animest või jaapani filmist on kujutatud tegelane või tegelased pärit. Kirjuta paberile pildiraami all olev number ja iga pildi kohta ühe anime, manga või jaapani filmi nimi, kust Sa arvad, et tegelane või tegelased on pärit. Vii paber raamatukogu töötaja kätte, kes Su vastuseid kontrollib. Kui vastasid ühe pildiraamisiseselt kõik tööd õigesti, on auhinnaks üks Pocky, jaapani maiustus.

30 päeva väljakutse

Peamiseks eesmärgiks on teha (või tegemata jätta) terve kalendrikuu vältel midagi väikest, kuni sellest saab harjumus. Mina valisin väljakutse eesmärgiks hakata rohkem joonistama. Joonistuse väljakutsel on igal päeval juhiseks ettekirjutus, mida pead joonistama. Näiteks:”Joonista kõige naljakamat sarja”. Inglise keeles on spetsiifiliselt joonistamisele pühendatud väljakutse nimi “30 days drawing challenge” või “Inktober”-Ink nagu tint ning sõna lõpp on oktoober. Soovitakse valida 30 päevane kuu ja alustada väljakutset esimesest kuupäevast, et oleks lihtsam järge pidada. Kuid reeglid ongi rikkumiseks.

Minu põhjus

Esimest korda valisin ma “30 päeva joonistuse väljakutse” teemaks oma raamatu tegelase joonistamine. Teine väljakutse oli joonistada terve kuu sama objekti erinevate tehnikatega. Ning kolmandaks proovisin joonistada lihtsalt mistahes objekti, mis netist leitud nimekirjast leidsin.
Neid kõiki väljakutseid ühendas üks asi.
Ma ei lõpetanud ühtegi neist.
Esimesele väljakutsele tõin ma käegalöömise põhjuseks raskuse. Selline kiirustamine ei lasknud mul tegelast oma peas lõplikult valmis mõelda. Ammugi ei suutnud ma tegelase reageeringuid erinevates olukordades piltidel kujutada.
Teisel oli probleemiks motivatsiooni kadu. Iga päev ühe vaasi kujutamine tähendas, et algne vorm ei tohtinud muutuda ja stiil pidi olema see märksõna. Kuid mulle on alati sisu rohkem huvi pakkunud kui stiil. Põnevast väljakutsest sai igav kohustus.
Kolmandal väljakutsel polnud ühelgi pildil mingit seost. Mõttetu ju?
Mu meele muutis aga kardinaalselt manga väljakutse. Iga töö pidi lähtuma juba ühe kunstniku läbimõeldud loost. Iga uus töö oli huvitav, sest ma olin näinud rohkesti jaapani kultuurist pärit joonisfilme- ja sarju, iga päev oli mu töö erinevast žanrist. Kurveimast hetkest, mida ma olin näinud kõige toredama grupitööni välja. Samas kõiki neid pilte sidus minu valitud tušitehnika ja jaapani kultuurile omaselt sarnaste kehaproportsioonidega tegelased. See oli väga nauditav kuu, kuid lõpptulemuse nägemine tegi enim rõõmu. Ma soovitan kõigile vähemalt ühel kuul oma elus proovida joonistamise väljakutset.
Kuna väljakutse eesmärk oli järele teha teiste loomingut, siis pean ma juurde lisama, et ma ei oma ühegi kujutatud karakteri autoriõigust.


Anne- Riin Peep🙂

Näitus jääb avatuks 7. novembrini.

Tulge vaatama ja mängus osalema!