Liisimari Randjärve siidimaali näitus. Näituse avamine 11.12 kell 11.00

Liisimari Randjärve näitus “Siidimaal Vietnami traditsioonilistel Ao dai kleitidel” pakub silmailu Kohila raamatukogu näitusesaalis 27. jaanuarini 2022. Liisimari Randjärv on pärit Raplamaalt. Ta on lõpetanud 2014. a Tartu Ülikooli maalikunsti ja 2016. a Eesti Kunstiakadeemia kunstiõpetaja erialal.

Minu tutvus Vietnami kultuuriga sai alguse üksteist aastat tagasi, kui sain võimaluse Hongkongi ülikoolis vahetusüliõpilasena õppida. Külastasin Vietnamit siis mitmeid kordi. Kolm aastat elasin selles huvitavas riigis alaliselt. Esimesed vaimustavad Áo dài kleidid sain kingitusena. Hiljem on see rõivastiil mind inspireerinud varem õpitud siidimaalitehnikaid kangakujunduses kasutama. Olen omamaalitud kangastest õmmeldud kleitides osalenud ka Miss Áo dài iludusvõistlustel Ho Chi Minhis, kus õnnestus ligi viiesaja osaleja hulgas tulla 4. kohale. See andis tõuke alustada oma moeloomingut. Olen kasutanud erinevaid maalitehnikaid, näiteks Jaapanist pärit shibori tehnikat, et luua ainulaadseid mustreid ja meeleolusid siidil.
Sellel näitusel tutvustan nii käsitsi siidile maalitud kui prinditud kangast Áo dài kleite. Minu moeloomingus põimuvad Eestis kunsti õppimisel omandatud oskused ja kauge maa kultuur – selline kooslus toob meie talve värve.

Liisimari Randjärv

www.liisisilk.com