May ja Ursula Aavasalu nukud ja graafika

Kohila raamatukogus saab kuni 28. jaanuarini 2023 imetleda May ja Ursula Aavasalu omanäoliste nukkude ja graafika näitust.

May ja Ursula Aavasalu on kaks kunstnikku – ema ja tütar. Teeme gootilik-aurupungilikku keraamikat, nukke, joonistame paberil ja arvutis. Ja vahel õpetame seda teistelegi.

Palju aastaid pidasime koos keraamikatöökoda Tigukass Haapsalu vanalinnas. Praeguseks on Tigukass oma keraamika, nukkude ja digitaalse kunstiga kolinud elama internetti: www.tigukass.ee

Tigukassi kunst on natuke nunnu, natuke sünge, vahel ahvatlev, mänguline ja mitte just üleliia tõsine.

Oma ideid korjame üles igalt poolt- raamatutest, filmidest, lihtsalt elust. Naljakaid mõtteid on alati rohkem, kui aega neid kunstiks vormistada. Mõned ideed on lihtsalt õnnelikumad kui teised, ja saavad endale ka mingi füüsilise kuju.

Erinevad raamatukogud on ennegi meile näitusepinda pakkunud, ja see on tore. Raamatud meile meeldivad!

Hetkel valmistame ette järgmist näitust Alice Imedemaal teemal.

Aga… kas kassid nahkhiiri söövad?

Ursula Aavasalu