Mets mühiseb köitekunstis

Alates 7. jaanuarist kuni 28. veebruarini on Kohila raamatukogu fuajee vitriinides avatud Eesti Köitekunstnike Ühenduse näitus “Mets mühiseb köitekunstis”.


Eesti Köitekunstnike Ühenduse liikmed on koondanud näituseks muinasjuttude unikaalköited.
Muinasjutt on teadlikult väljamõeldisele rajatud jutustus, mis räägib vastu loogikale, loodusseadustele ja ei hooli kindlast ajaloolisest keskkonnast. Praegu toimub ühiskonnas suur metsateemaline diskussioon, sest metsa raiutakse hoolimatult palju unustades sootuks, et mets on elus süsteem, mis vajab tarka ja tähelepanelikku ning hoolivat suhtumist.

Eesti ja väliskirjanduses on märkimisväärne koht metsateemalistel muinasjuttudel. Metsamuinasjutud aitavad meil taas meenutada sidet looduse ja selle olenditega. Näiteks Friedrich Reinhold Kreutzwaldi loomamuinasjuttu “Reinowadder Rebbane” võib lugeda kui metsaelanikke petva ja ärakasutava rebase lugusid või inimühiskonna allegooriat. Mets ei ole kauge, sinna on võimalik pakku minna ja ta on oma olemuselt meie teine kodu. Loodetavasti metsad Eestis säilivad ja me ei pea sajandi pärast ainult ulme- ja muinasjuturaamatutes metsast lugema, loodusfoto raamatute kaasi silitama …


Näitusel osalevad: Rene Haljasmäe, Sirje Kriisa, Lennart Mänd, Tähti Roostalu, Tulvi Hanneli Turo, Irmeli Vaher-Jaanson, Tiiu Vijar.

Kujundus: Tiia Eikholm
Näituse lisainfo: Rene Haljasmäe,
rene.haljasmae@pallasart.ee

Olete oodatud vaatama!