Näitus “Hageri kihelkond Mahtra muuseumi kogudes”

Mahtra Talurahvamuuseumi näitus “Hageri kihelkond Mahtra muuseumi kogudes” tutvustab Hageri kihelkonnast pärit esemeid, mis viie aastakümne jooksul on leidnud tee muuseumi varasalve. Esmakordselt eksponeerime mitmeid haruldusi: Kohila mõisa ümberehituse projekt aastast 1919, Kohila mõisahärra Karl von Luederi perekonna pilt aastast 1888, Adila mõisa talumaade kaart aastast 1885 (eksponeerime koopiat) jmt.
Näitusel on Ehalill Halliste vaibad, infostendid Hageri vennastekoguduse ajaloost, Loone küla Kuusiku talu dokumendid, fotod, etnograafilised esemed.

Mahtra muuseumi üks suuremaid annetajaid, Rein Berlokko, on pärit Hageri kihelkonnast Pahklast. Siinsel näitusel on mitmeid tema kogutud esemeid. Hindamatu väärtusega on Berlokko fotokogu, mis pildistatud aastatel 1970-80. Teiseks olulisemaks annetajaks oli Else Schotter, Rapla pastori Joosep Liivi tütar, kes elas üle poole sajandi Kohilas. Tema väga väärtuslikest annetustest on väikene osa seotud Kohila kandiga. Erilise kingituse tegi Mahtra muuseumile 1974. a tallinlane Meeta Parem, kes annetas Loone küla Kuusiku talu dokumente, fotosid ja ja igasuguseid esemeid alates 1854. a pärit viinatoobist kuni 1930-ndatest pärit käsikülvikuni (külviviiul).

Sellel näitusel on eksponeeritud vaid väike osa meie muuseumi kogudes olevatest Hageri kihelkonnast pärit museaalidest.

Head vaatamist!

Näituse kuraatorid Piret Kuutok, Jaanus Plaat ja Rait Talvoja.

Näitus jääb avatuks 26. augustini.