Ülle Meister „Pildid, mis kunagi raamatusse ei jõudnud“

Raamatukogu lasteosakonnas saab vaadata illustraator Ülle Meistri mälestusnäitust „Pildid, mis kunagi raamatusse ei jõudnud“.
Näitusel näeb illustratsioone, mis ühegi raamatu kaante vahel ilmunud ei ole. Tegemist on jõuliste, suureformaadiliste ja tumedatooniliste illustratsioonidega, mis on valminud näitusepiltidena. Nendel kujutatakse muinasjuttude ja muistendite tegelasi ning stseene. Antud tööd on olnud eksponeeritud ja äratanud imetlust mitmel pool maailmas. Lastekirjanduse keskuse kunstiekspert Viive Noore sõnul on tegemist Ülle Meistri loomingu paremikuga.

Raamatukunstnik Ülle Meister (27.08.1948 – 06.01.2021) lõpetas 1973. aastal kunstiinstituudi raamatukujundajana cum laude ja tema diplomitööna valminud aabits oli koolides kasutusel mitmeid aastaid. Ta on illustreerinud ja kujundanud raamatuid, õppekirjandust, eksliibriseid, postkaarte, teinud söejoonistusi, akvarelle ja pastellmaale. Tema kontosse kuuluvad illustratsioonid 130 raamatule ja õpikule, ta tegi koostööd lasteajakirjadega Hea Laps ja Täheke. Tehnikatest eelistas Ülle Meister akvarelli, milles saavutas erakordse meisterlikkuse. Ülle Meistri illustreeritud ja kujundatud raamatud on saanud hulganisti auhindu (elk.ee)

Ülle Meistri mälestusnäitus on lasteosakonnas avatud detsembrini.

Olete oodatud vaatama!