Veiko Kokka fotonäitus “Turu saarestik, Põhjamaade Veneetsia”

Alates 30. augustist kuni 30. septembrini on Kohila raamatukogu näitusesaalis avatud Veiko Kokka fotonäitus „Turu saarestik, Põhjamaade Veneetsia“.
Veiko Kokk on viimased 15 aastat töötanud Soomes Turu ümbruses, saartel (Kakskerta, Korppoo, Heisala, Hirvensalo, Loistokari, Kemiö, Kasnäs, Trunsö, Nauvo, Mjoö) ehitajana. Loodusfotod, mida ta töö kõrvalt justkui möödaminnes pildistab, toovad meieni selle piirkonna karuse looduse õrna ja romantilise külje.

Taeva või mere taustal filigraanselt väljajoonistuvad detailid, udusse suubuv sürrealistlik lõpmatus meenutavad kummituslinna Veneetsiat Adria mere laguunis. Nii oma suvises suursugususes kui talvises mahajäetuses. Aga ehk on need hämaravõitu pooltoonid ja kivisse klammerduvad juured just midagi eriliselt soome ugrilikku, mida merest või metsast võõrandudes unustama kipume.

Autori vaikelulistelt piltidelt vaatab vastu inimese ja looduse kooskõlaline toimimine, looduses valitseva tasakaalu ja harmoonia tabamine aga ka saarte eraldatuse üksildus ja nukrus. Ilu on vaataja silmades.

Tere tulemast kohtuma Turu saartega Veiko silmade läbi!

Näituse koostaja,
Külli Reinup.