Raamatuesitlus: Andrei Anissimov “Euroopa tango”

15. detsembril kell 18.00 on Kohila raamatukogus kirjanik Andrei Anissimovi romaani “Euroopa tango” esitlus.


Andrei Anissimov (sünd 1943 Moskvas) on hariduselt kunstnik. Oma humoorikaid joonistusi ja kirjanduslikke miniatuure on ta avaldanud Venemaa ajakirjades. Mitu aastat töötas Andrei Anissimov Usbekistanis teatrikunstnikuna, seal hakkas ta ka näidendeid kirjutama. Hiljem elas ja töötas Moskvas, 1980. aastal aga kolis Eestisse, Kohilasse ja avas Tallinna kesklinnas dekoratiivportselani salongi.
Andrei Anissimovi terava süžeega põnevusromaan „Nudistid ei mängi golfi“ ilmus aasta jooksul Tallinnas vene
nädalalehes Vesti järjejutuna ning 2000. aastal eraldi raamatuna. 2006. aastal avaldati romaan ka eesti keeles. Selle romaani põhjal filmiti Venemaal 12-osaline seriaal „Kaksikud“. Anissimov on avaldanud üle 30 raamatu kogutiraažiga üle 1 000 000 eksemplari.

Andrei Anissimovi koduleht: https://andrei-anisimov.net/


Romaan „Euroopa tango“ ilmub kirjastuses Aleksandra eesti ja vene keeles üheaegselt. Kirjastus Aleksandra tegutseb Eestis 1990. aastast. Kirjastuse direktor on Nelli Melts – tänu tema abile ilmub mitu aastat kirjandusajakiri „Tallinn“. Kirjastus annab raamatuid välja vene keeles (peamiselt eesti autorid), reklaamib ning müüb trükiseid Venemaal ja Eestis.

Romaani „Euroopa tango“ tegevus viib lugejad tuleviku Euroopa Liitu, kus unustusehõlma on vajunud autod, bussid, telefonid, telekad, kus lihatooted on keelatud ja lehm on vaatamisväärsus, kus nii köögis kui magamistoas toimetavad robotid, kus inimene saab vananedes kõik oma kulunud organid välja vahetada ja elu pikendada, kui tal või tema lastel selleks raha on. Kuuskümmend aastat ühes laboris külmutatult lamanud Dmitri ärkab sellisesse uude ajastusse, kus eakad ei saa mitte pensioni, vaid peavad iga oma järgneva eluaasta eest suure summa maksma, vastasel korral nende elud „kustutatakse“. Kas elule naasnud Dmitri on neljakümne- või saja-aastane? Kas ta peab tasuma jääs oldud aastate eest? Valitsuse russofoobiast haaratud ametnikud üritavad venelast kustutada … Möllavad kired ja hargnevad intriigid. Kas armunud Dmitri leiab maailmas veel riigi, kus Euroopa Liidu räiged seadused ei kehti ja kus väärtustatakse igast rahvusest ja igas vanuses inimest?