Selgusid kirjandusvõistluse “Kui ma oleksin vallavanem” tulemused

Võistlusele esitati kaheksa lühijuttu ja kaks luuletust, mis kõik keskendusid Kohila valla probleemidele ning noorte soovidele ja unistustele nende lahendamiseks.
Kõigist esitatud töödest kumas läbi noorte mure meie keskkonna pärast. Unistati ilusatest parkidest, terviseradadest, puhtast joogiveest ja esteetilistest rajatistest nagu puhkepingid ja alleed. Lisaks olid noored mures lagunenud hoonete pärast ning esitasid ideid nende lammutamiseks või ülesehitamiseks. Samuti sooviti muuta inimeste igapäevaelu harjumusi, asendades autoga liikumise jalgsi või jalgrattaga ning leides lahendusi prügimajandusele. Noorte ideed parema ühistranspordi ja tervishoiuteenuste kohta olid samuti esile tõstetud. Nende unistused hõlmasid erinevaid terviseradu, spaa-sarnaseid keskusi ja vaba aja veetmise võimalusi.

Žüriilt sai kõrgeimad hindepunktid Kohila mõisakooli 5T klassi õpilase Marie Lisell Jänese lühijutt – unenägu vallavanemaks olemisest. Luuletustest tõsteti esile Ehalill Halliste luuleridu. Raamatukogu eriauhinna pälvis samuti Marie Lisell Jänes.

Pilte 2. mail raamatukogus toimunud tänuüritusest saab vaadata Kohila Vallavalitsuse Facebooki lehelt SIIT