Janne Maali kollektsiooni näitus “Nukud & miniatuurid”

8. oktoobril avatud Janne Maali mänguline näitus “Nukud & miniatuurid” toob nii väikestele kui suurtele raamatukogu külastajatele uudistamiseks esmakordselt Janne kollektsiooni erilisemad ja lemmikumad nukud.

Minu huvi nukkude ja miniatuuride vastu tärkas umbes 6 aastat tagasi, kui nägin internetis videot ühest Austraalias elavast emast, kes pühkis masstoodangu nukkude nägudelt maha ülemäära mukitud ilmed ja joonistas asemele lihtsad lapselikud näod. See idee meeldis mulle nii väga, et hakkasin ka ise nukkudele uusi puhtamaid nägusid maalima. Mõned kuud hiljem, jällegi internetis ideid ammutades sattus mu pilk peale ühele suurte silmade ja suure peaga blondile nukule, kes oli niivõrd eriline, et armusin silmapilkselt. Suured tumedad silmad ja mõnusalt sagris juuksed võlusid mu kohe ära. Lähemalt seda nukku uurides sain teada, et tegemist on ümberkujundatud Blythe nukuga ja juuksed on tal tehtud suri alpaka villast. Tahtsin järele proovida, mis asi see suri alpaka vill on ja kuidas neid nukke teha nii inimese sarnaseks. Proovides ja katsetades minu nukuhuvi aina süvenes, erinevaid nukke ja nukumõõdus esemeid kogunes järjest juurde.”

Janne Maal

Janne nukuhobist on välja kasvanud elukutse: ta valmistab tellimustööna teiste kollektsionääride nukkudele parukaid.

Lähemalt Janne Maali parukatööst saab vaadata Ringvaate saates siin: https://menu.err.ee/1608080110/eestlase-tehtud-nukuparukatele-leidub-kliente-nii-jaapanis-kui-ka-alaskal

Nukuhobile pühendatud lehekülg Facebookis: https://www.facebook.com/NavyBlueNavel.dollrescue
ja Instagramis: https://www.instagram.com/navybluenavel/

Näitus on avatud 25. novembrini.

Olete oodatud vaatama!